Mintha az lenne a feladata ennek a derék diplomatának, hogy stresszteszteket hajtson végre a magyar társadalmon. Mintha semmi más nem foglalkoztatná, csak egy önmagáért lelkesedő balos program megvalósítása, ami bármikor átírhat szövetségi rendszereket, geopolitikai realitásokat, sőt, újabban a biológiai realitásokat is. A baloldali program végrehajtásához ugyanis nem realitásokra van szükség, hanem arra, hogy mindenből érzelmi kérdést kreáljanak és sikerüljön minél szélesebb társadalmi rétegekkel elfogadtatni, hogy akkor vagy menő, ha fenemód progresszív vagy. Pressman ennek a politikai programnak az embere.
Nincs is ezzel nagy baj egy demokráciában, még előnye is van, ha versenyre késztet, arra inspirál, hogy a konzervatívok kitartóbban és jobban érveljenek (nem mintha az érvekről szólna ez az egész...) elvégezzék az intellektuális munka azon részét is, amire egyébként nem késztetné őket külső hatás, vagy éppen hatékonyabban kommunikálják meglátásaikat, jobb politikát valósítsanak meg. A baj azzal van, ha ezt egy diplomata, pláne, ha maga a nagykövet teszi. Ez a pártpolitikusok, az aktivisták feladata ugyanis.
Egy nagykövet feladata teljesen más, mondhatnánk, köszönőviszonyban sincs azzal, amit Pressman művel, amióta landolt a gépe Budapesten. Egy ország diplomáciai képviseletének vezetője normális esetben arra szerződik ugyanis, hogy egyrészt saját hazája álláspontját képviselje küldetésének helyszínén a két országot egyaránt érintő kérdésekben, másrészt, hogy fejlessze a kétoldalú politikai és gazdasági kapcsolatokat. Érdeket képvisel, csak épp nem politikai aktivistaként, hanem elegáns és finom eszközökkel, a diplomácia évszázados, olykor akár évezredes írott és íratlan szabályainak megfelelően. A magyar diplomaták például erre kapnak mandátumot.
Az azonban semmiféle körülmények között, véletlenül sem tartozik a feladatai közé, hogy belpolitikai kérdésekben megnyilvánuljon, kioktassa döntéseikről a magyarokat,
attól pedig zsigerileg irtóznia kellene, hogy rombolja a kétoldalú kapcsolatokat. (Ha pedig mégis így tesz, annak a kormányzatnak, amely delegálja őt, azonnal úgy kellene döntenie, hogy hazarendeli, kivéve persze, ha az adott kormányzatnak fontosabbak a wokebaloldali politikai célok, mint bármi más.)